Te urządzenia pomogą wystraszyć zwierzęcego intruza

Zagrożeniem dla domu czy gospodarstwa może być wiele zwierząt, które zbliżają się do posesji. Powodują zniszczenia w ogrodzeniu, roślinach, zagrodach, a także samochodach. Z całą pewnością warto zapobiegać tego rodzaju incydentom. Jak to zrobić? Można zdecydować się na przykład na stosowanie pułapek albo elektronicznych odstraszaczy. Te ostatnie emitują dźwięki oraz fale ultradźwiękowe, które są słyszalne tylko dla określonych zwierząt, powodując u nich dyskomfort, przez co nieproszeni goście przestają zbliżać się do posesji.

Ultradźwięki bezpieczne dla otoczenia

Zwierzętami, które bardzo często zbliżają się w okolice domostw, są sarny. Najczęściej dzieje się tak w okresach, kiedy poszukują pożywienia, które trudno jest znaleźć w lasach. Nie tylko mogą dokonywać zniszczeń w domostwach, ale również w autach, zbliżających się do posesji. Często przebiegają stadami, więc można sobie wyobrazić, co może się stać, kiedy uderzą w rozpędzony samochód. Nie tylko są w stanie doprowadzić do zniszczeń, ale i do takiej reakcji kierowcy, która może się skończyć dramatycznym wypadkiem. Dlatego odstraszanie saren za pomocą różnorodnych urządzeń pozwala na uniknięcie tego typu zdarzeń.

Elektryczny sprzęt atakuje układ nerwowy i słuchowy zwierząt ultradźwiękami, które hamują intruza przed zbliżeniem się do gospodarstwa. Warto pamiętać, że działanie nie wpływa na zdrowie zwierząt, nie sprawia im krzywdy, a tylko dokucza, dzięki czemu łatwo pozbyć się ich z posesji. Ultradźwięki nie są również szkodliwe dla człowieka. Do wyboru są rozmaite modele elektrycznych odstraszaczy, do wielu z nich można zamontować dodatkowe głośniki, co sprawia, że zasięg działania jest większy. Nie trzeba zatem kupować dodatkowego urządzenia, wystarczy tylko uzupełnić akcesoria. Co więcej, sprzęt może być wykorzystywany także w przypadku innych zwierząt, niż sarny. Staje się zatem bardzo uniwersalnym i efektywnym urządzeniem.