Tunel ogrodniczy – zbiór najważniejszych informacji

Wysiew warzyw wiosną powinien być wzmacniany różnymi praktykami. Wszystko z powodu tzw. przymrozków, które potrafią zniweczyć prace rolne. Dlatego, aby warzywa były odporne na warunki atmosferyczne, warto zamontować tunel ogrodniczy z oknem czy moskitierą. Do czego służy tunel ogrodniczy? Między innymi na to pytanie odpowiemy w naszym artykule. Zapraszamy do lektury. 

Dlaczego tunel ogrodniczy jest przydatny?

Tunel ogrodniczy jest wykonany z folii. Głównym celem takiej konstrukcji jest ogrzanie roślin zasianych w gruncie lub doniczkach. Dzięki wytworzeniu sterylnych warunków zasiane rośliny będą skuteczniej rosnąć. 

Ogrodniczy tunel chroni również roślin przed deszczem, silnym wiatrem, a także skrajnymi temperaturami. Rolnicy oraz osoby uprawiające amatorsko rośliny z powodzeniem stosują tunel ogrodniczy, aby zapewnić prawidłowe warunki do rozwoju pomidorom, ogórkom, paprykom czy innym warzywom, które uwielbiają ciepły klimat, a przymrozki spowodowałyby ich osłabienie. 

Co ciekawe, tunel ogrodniczy można wykonać samemu – do jego wytworzenia wystarczy stelaż i folia. Jednak domowe wyroby mogą nie być tak efektywne. Dlatego wiele osób decyduje się zakupić tunel ogrodniczy w profesjonalnych sklepach ogrodniczych i hurtowniach internetowych. 

Co daje tunel ogrodniczy?

Kupując tunel ogrodniczy, możemy mieć pewność, że nasze uprawy po prostu się udadzą i będziemy mogli się cieszyć dorodnymi warzywami. Na rynku można spotkać ogrodniczy tunel z moskitierą. To odpowiednie rozwiązanie dla osób, które chcą uprawiać warzywa na ogródkach i działkach, na których nie brakuje komarów i insektów. Wyposażając uprawy w ogrodniczy tunel, możemy w skuteczny sposób chronić warzywa przed nieproszonymi gośćmi, zagrażającymi plonom. 

Omawiając tunele z folii służące do upraw, nie sposób nie wspomnieć o tych wyposażonych w okno. Wiele plonów oprócz odpowiedniej temperatury potrzebuje prawidłowej cyrkulacji powietrza. Sprzyjające warunki zapewnia właśnie tunel ogrodniczy z oknem, ponieważ zapewnia poprawny przewiew.