Meble z technorattanu

Ogród to jedna z największych zalet mieszkania we własnym domu. Tylko krok dzieli nas od obcowania z naturą. Zbyt bliskie może się jednak skończyć pogryzieniem przez mrówki lub inne małe stworzenia. Rozwiązaniem tego problemu są meble ogrodowe, które pozwolą nam cieszyć się zielenią z bezpiecznej odległości. Meble ogrodowe powinny nie tylko być odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, jak deszcz czy słońce, ale też komponować się z otoczeniem.

Przez lata w naszych ogrodach święciły triumfy meble wykonane z wikliny bądź drewna. Ich godnym, a jednocześnie bardziej praktycznym i trwałym następcą stał się rattan. Tym mianem określa się wiele różnych gatunków palm, z których wykonuje się plecionki. Meble z rattanu najmodniejsze były w latach 90. ubiegłego wieku i zdobiły nie tylko nasze ogrody, ale i wnętrza.
Materiał ten był inspiracją dla twórców materiału zwanego technorattan. To materiał syntetyczny wzorowany na rattanie, ma on jednak więcej zalet niż jego poprzednik. Meble z technorattanu są odporne zarówno na wilgoć, jak i na szkodliwe działanie promieni słonecznych, a także na mróz, dlatego mogą zostać w ogrodzie przez cały rok. Nie wymagają impregnacji ani konserwacji. Ich niezaprzeczalną zaletą jest też uroda. Technorattan to materiał, który wygląda niezwykle elegancko i można z niego łatwo tworzyć najprzeróżniejsze kształty.

Tradycyjne meble ogrodowe są zwykle nieporęczne i ciężkie. Technorattan jest bardzo lekki, dzięki czemu można łatwo zmieniać miejsce ustawienia mebli i na przykład podążać za słońcem lub odwrotnie – ustawić w zacienionym miejscu, gdy upał za bardzo doskwiera. Technorattan jest też bardzo łatwy do umycia, nie pozostają na nim żadne plamy. Meble ogrodowe z technorattanu mają zwykle bardzo nowoczesny kształt. Fotele i kanapy najlepiej prezentują się z ozdobnymi poduchami, które zapewniają komfort i wygodę. Chociaż technorattan jest materiałem sztucznym, to najczęściej dostępny jest w naturalnych kolorach, dzięki czemu doskonale wygląda w otoczeniu zieleni.