Lek na ukąszenie owadów pilnie potrzebny!

Każdy z nas był ukąszony przez owada i takie doświadczenie nie należy do tych pozytywnych. Ba, niekiedy jest na tyle dokuczliwe, że pamięć o nim trwa długo. Niestety. Wysypka, swędzenie i ból potrafią niektórych skutecznie zniechęcić do obcowania z naturą. Tymczasem wystarczy dobry lek na ukąszenia owadów i można cieszyć się życiem oraz pięknem przyrody.

 

Kiedy dochodzi do ukąszenia?

Tego typu sytuacjom najbardziej sprzyja pogoda. Najwięcej ukąszeń jest wiosną i latem, kiedy owady są aktywne, zaś my dużo czasu spędzamy poza domem. Pikniki na łąkach, grillowe spotkania na działkach, miły odpoczynek nad jeziorem, wędrówki po lasach  – te i inne okoliczności sprawiają, że wystawiamy się na ryzyko ukąszenia. Musimy także liczyć się z tym, że staniemy się ofiarami ataków ze strony różnych owadów. Lek na ukąszenia owadów powinien więc być w tym okresie naszym najlepszym przyjacielem: zawsze blisko, zawsze w pogotowiu.

Najbardziej dokuczliwe są zwykle komary i meszki. Możemy przeoczyć samo ukąszenie komara, jednak późniejsze swędzenie jest nieznośne i psuje humor nawet największego optymisty. Meszki pozostawiają natomiast opuchliznę, która w niektórych przypadkach może być nawet niebezpieczna. Znacznie gorzej jest, gdy zostaniemy zaatakowani np. przez osy. Ból i opuchlizna bywają straszliwe, a w przypadku osób uczulonych mogą się wręcz skończyć koniecznością wezwania karetki pogotowia.

 

Trzy cechy skutecznego leku na ukąszenia owadów

Dobry lek na ukąszenia owadów musi mieć trzy najważniejsze cechy. To one wyróżniają go na tle wielu maści, sprayów i rozmaitych preparatów mających na celu złagodzenie podrażnień. Pamiętajmy o nich, wybierając odpowiedni środek.

1 cecha –  zmniejszenie swędzenia

2 cecha – miejscowe znieczulenie

3 cecha – zmniejszenie obrzęku.

Dzięki tym najważniejszym cechom ukąszenia owadów nie będą dla nas aż tak uciążliwe. Objawy zostaną złagodzone i szybko zapomnimy o niemiłym spotkaniu. Niech owady nie zakłócają nam tych miłych chwil spędzanych na łonie natury.