Kwiaty balkonowe, które kochają słońce

Chcielibyście ozdobić wygląd swoich balkonów kwiatami? Ale nie do końca wiecie jakimi, bo przez większą część dnia wasze balkony oświetlane są przez słońce? Stopień nasłonecznienia jest sprawą kluczową dla być albo nie być bardzo wielu roślin. Jeżeli nie macie ochoty tracić czasu na przeglądanie grubych katalogów z roślinami, zapraszam do zapoznania się z krótką listą moich ulubionych kwiatów, które kochają słońce.

Na miejscu 5. umieściłem gazanię. Ten kwiat całym sobą mówi, że kocha promienie słoneczne — kiedy spojrzysz na niego z góry, zobaczysz rozpaloną tarczę słoneczną albo po prostu miniaturową podobiznę słonecznika. Występują w szerokiej gamie kolorów, od bieli, po przez jaskrawą żółć i czerwień, skończywszy na łagodnym fioletowym odcieniu.
Na miejscu 4. lewkonia długopłatkowa. Pojedynczo i w jednym kolorze maciejki (potoczna nazwa lewkonii) być może nie zachwycą każdego, ale kiedy umieścisz obok siebie małe doniczki z różnymi odcieniami tych kwiatów, będziesz mieć przez całe wakacje przeurocze podobizny różnobarwnych motyli. Wyobraźnia cię nie zawiedzie, ponieważ maciejki rosną jedna przy drugiej i efekt jest tym bardziej wyjątkowy.

Miejsce 3. — celozja. Ten kwiat jest prawdziwym płomieniem, wygląda jak płonąca pochodnia, i jak każdy płomień nie przepada za wiatrem. Dlatego każdy, kto chciałby uprawiać na swoim balkonie celozję, musi zapewnić jej jakieś miejsce zakryte przed wiatrem. Odpowiednie oko na pewno wykorzysta potencjał tych na ogół niedocenianych kwiatów.
Miejsce 2. zajął bratek ogrodowy. Prawdopodobnie jest to kwiat znany wszystkim miłośnikom roślin, ale nie tylko. Sadzony jest niezwykle często na rabatach i ozdabia ogrody, tereny miejscowe. Fantastycznie sprawdzi się również w skrzyni albo donicy balkonowej. Nie sposób zliczyć, w jak wielu barwach wyrastają jego kwiaty!

Miejsce 1. należy do przepięknej godecji wielokwiatowej. Ten kwiat, jak dla mnie, broni swoją pozycję na tej liście bez żadnych wyjaśnień. Przy jego uprawie należy jednak pamiętać, że jest bardzo wrażliwy na wiatr i opady atmosferyczne. Należy mu zapewnić odpowiednią ochronę.