Konserwacja gipsu kluczem jego długowieczności

Gips to szeroko rozpowszechniony materiał budowlany. Obecnie żadna inwestycja bez niego się nie obejdzie.

Wcześniej był używany jako środek zaradczy, na przykład do uzupełniania różnego rodzaju ubytków w ścianach. Wraz z upływem lat zaczęto dostrzegać jego cenne właściwości, co poskutkowało adaptacją choćby do elementów konstrukcyjnych. By charakteryzował się efektywnością na długie lata, trzeba należycie i profesjonalnie go zabezpieczyć. Do tego zaś potrzebny jest specjalistyczny impregnat do gipsu.

Ściany, pustaki, tynki, sufity i podłogi

Choć nie widać go na pierwszy rzut oka, gips jest wszechobecny w budownictwie XX i XXI wieku. To właśnie z jego pomocą powstają sufity, ścianki działowe, podłogi, ale też pustaki czy tynki. Zaawansowany impregnat do gipsu sprawi, że surowiec zachowa swoje niepowtarzalne cechy, jednocześnie wydłużając zakładany okres eksploatacji. Podczas zagłębiania się w temat odpowiednich środków, inwestor z całą pewnością dostrzeże powtarzającą się prawidłowość. Tą prawidłowością jest NANOSTONE GYMPSUM. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu produktowi.

Klasa Premium

NANOSTONE GYMPSUM to niezwykle rozbudowany pod kątem składu specyfik, wykazujący wiele właściwości ochronnych. Przede wszystkim należy on do klasy Premium, a więc może poszczycić się niespotykaną wśród konkurencji wydajnością i zaawansowaniem. Wystarczy jedna warstwa, by kompletnie zabezpieczyć pożądaną powierzchnię. Zapobiegnie niszczeniu nawet przez pięć kolejnych lat. Skoncentrowane komponenty pozwalają na rozprowadzenie pięciu litrów preparatu na 25 m2 materiału. To bardzo widoczna korzyść, której nie posiadają wyroby innych producentów.

Do ozdób budynku

Wiele elementów ozdobnych, wkomponowanych w nieruchomość, jak i często znajdujących się przed nimi, jest wykonanych właśnie z gipsu. W związku z tym należy je odpowiednio pielęgnować, a do tego idealnie przyczyni się impregnat do gipsu NANOSTONE GYMPSUM. Trwale wyeliminuje plamy i zabrudzenia, wzmocni strukturę oraz ochroni przed zgubnym działaniem wody.