Dobra klinika weterynaryjna to świetni specjaliści i doskonały sprzęt

W miastach, i to nie tylko dużych, zwykle funkcjonuje niejedna klinika weterynaryjna, Poznań nie jest tu wyjątkiem. Wybierzmy tę, która zapewni naszym pupilom najbardziej profesjonalną i wszechstronną pomoc.

Nie ma właścicieli zwierząt, którzy choć raz nie byliby zmuszeni pójść ze swoim pupilem do lekarza. Po czym poznać, że trafiliśmy do lecznicy, w której nasz przyjaciel będzie miał doskonałą opiekę?

Ważne jest już pierwsze wrażenie

Sporo powie nam już wygląd budynku, zwłaszcza jego wnętrze. Zwróć uwagę, czy poczekalnie są czyste, schludne, czy zapewnią komfort właścicielom zwierząt i poczucie bezpieczeństwa czworonożnym pacjentom. W najlepszych klinikach weterynaryjnych standard to miski z wodą dla zwierząt.

Kluczowe kwestie – dobrzy lekarze, nowoczesny sprzęt

Klinika weterynaryjna jest warta tyle, ile prowadzący ją lub zatrudniani w niej lekarze. Dobrej klasy specjaliści ciągle się douczają, biorą udział w kursach i szkoleniach dotyczących najnowszych metod leczenia chorób i nowatorskich terapii. Równie ważne dla zdrowia naszych pupili jest bogate wyposażenie. Najbardziej profesjonalne gabinety weterynaryjne dysponują urządzeniami potrzebnymi do badań morfologicznych, aparatem rentgenowskim i ultrasonografem, wykonują badanie EKG, dializują, mają doskonale wyposażoną salę operacyjną obejmującą monitoring pacjenta, tlenoterapię, aparaturę do narkozy wziewnej. Ultradźwiękowo usuwają kamień i robią ekstrakcje zębów, leczą choroby przyzębia, prowadzą poradnictwo dietetyczne i behawioralne.