Jak zapewnić naszemu ogrodowi stylowe oświetlenie?

Ogród to wyjątkowe miejsce na terenie każdego domu. Umożliwia nam on bowiem na pełne zaprezentowanie gościom i członkom rodziny naszego stylu, zaś w ciepłe dni staje się pięknym miejscem spotkań lub relaksu. Warto tu też pamiętać, że nie tylko zasadzona w nim roślinność ma znaczący wpływ na jego estetykę. Gdy zapada zmrok, prawdziwie magicznej atmosfery nada mu bowiem odpowiednio dobrane oświetlenie elewacji domu.

Opcji mamy tu naprawdę dużo – od nowoczesnych lamp LED, utrzymanych w minimalistycznym stylu, po stylizowane lampy klasyczne, imitujące dziewiętnastowieczne oświetlenie budynków. W niniejszym artykule opowiemy Wam, na co należy zwrócić uwagę podczas doboru oświetlenia elewacyjnego.

Najistotniejsze kwestie

Przeglądając oferty sklepów z lampami, zastanówmy się nad najważniejszymi czynnikami. Mowa tu o ogólnej atmosferze, którą chcielibyśmy uzyskać w ogrodzie, możliwości podłączenia do źródła prądu, wielkości oświetlanego terenu oraz ogólnej koncepcji rozmieszczenia lamp. Pozwoli nam to na wstępne zaplanowanie nie tylko samych wydatków, ale także efektu, na uzyskaniu którego najbardziej nam zależy. Nawet najpiękniejsze lampy nie zdadzą nam się bowiem na wiele, jeśli zamontujemy je w losowych miejscach, nie biorąc pod uwagi ani ich spójności z budynkiem, ani tego, jak zaprezentują się one na tle samego ogrodu.

Zwróćmy także uwagę na to, do czego dokładnie ma nam posłużyć oświetlenie elewacji. Odpowiednio dobrane, nie tylko poprawi ono widoczność po zmroku, ale także stylowo podkreśli bryłę naszego domu. Nie zapominajmy również o renomie sklepu, w którym chcemy zakupić kinkiety – słabo wykonane, tanie lampy nie będą bowiem w stanie zachować swojej sprawności podczas wyjątkowo mroźnych temperatur oraz silnych opadów.

Nasza propozycja

Idealnym przykładem oświetlenia elewacji najwyższej klasy są kinkiety, dostępne w sklepie LampyStudio. Znajdziemy tu bowiem nie tylko klasyczne modele Novodvorski Lanter, ale także szeroką gamę designów współczesnych, dostępnych w przystępnych cenach. Dodatkowym atutem jest tu także znakomita energooszczędność każdego z kinkietów, a także szczelność na poziomie IP 44. Jak zatem widzimy, piękny ogród wcale nie musi wymagać od nas małej fortuny, wydanej na poprawę jego estetyki!