Zadaszenia tarasowe oraz basenowe do Twojego ogrodu

Chroniąc tereny zewnętrzne, coraz więcej osób decyduje się na zakup zadaszenia na taras oraz do basenu. Stosowanie okryć tego typu wiąże się z wieloma korzyściami, które przybliżymy w niniejszym artykule. Odpowiemy również na nurtujące pytania, ile kosztują zadaszenia tarasowe oraz basenowe. Zapraszamy!

Zalety wynikające z montażu zadaszenia na tarasie

Zanim odniesiemy się do zalet wynikających z montażu zadaszenia tarasowego, na początku zastanówmy się, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie. Na rynku jest dostępnych mnóstwo mebli ogrodowych, opraw oświetleniowych, kwiatów oraz zadaszeń. Wybór każdego z tych elementu nie jest prosty. Przede wszystkim należy wybrać zadaszenie, które cechuje się najwyższą szczelnością, lekkością, odpornością na obciążenia oraz wytrzymałością na każde warunki atmosferyczne. 

Zazwyczaj zadaszenia na taras przyjmują formę parasoli ogrodowych – to bardzo tanie rozwiązanie tworzące ochronę przed promieniami słonecznymi. Stelaż w takim klasycznym parasolu jest wykonany z metalu lub drewna, natomiast czasza jest pokryta tkaniną o dobrej jakości. Na rynku jednak znajdziemy o wiele więcej rozwiązań w formie żagla oraz markizy. Żagiel stanowiący zadaszenie ma rozpiętą strukturę. Jeśli będziemy chcieli zamontować zadaszenie tego typu, trzeba zwrócić uwagę na materiał – powinien być on wodoodporny oraz nieprzemakalny. Markiza natomiast jest symbolem tradycjonalizmu. Na rynku spotkamy wiele wzorów markizy oraz rozwiązań technicznych. W zależności od preferencji możemy zakupić markizę rozwijającą się ręcznie lub automatycznie za pomocą sterownika. 

Przejdźmy do zalet. Zadaszenie współtworzy piękny taras. Główną zaletą jest oczywiście zadaszenie, powodujące, że nie pada nam na głowę podczas miłego spędzania czasu na ogrodzie. Czasem słońce nie daje nam odetchnąć, dlatego montując takie zadaszenie, możemy również schować się przed żarem z nieba. W dalszej sekcji odpowiadamy, jak kształtuje się za zadaszenia tarasowe cena.

Zalety wynikające z montażu zadaszenia basenowego

Osoby posiadające odkryty basen wiedzą, ile czasu zajmuje przygotowanie obiektu do faktycznej kąpieli. Zanim wejdziemy do wody, trzeba na początku oczyścić wodę, co zajmuje mnóstwo czasu. Z tego względu, aby zaoszczędzić czas, coraz więcej właścicieli basenów decydują się na montaż zadaszenia basenowego. 

Zalet wynikających z montażu takiego zadaszenia jest bardzo wiele. Przede wszystkim woda pozostaje cały czas czysta, a więc nie musimy tracić czasu na jej czyszczenie. Zadaszenie tego typu zwiększa również bezpieczeństwo użytkowania basenu – to bardzo ważna zaleta, jeśli posiadamy dzieci. Na rynku występuje wiele rodzajów zadaszeń. Posiadając takie zadaszenie, nie musimy uzależniać się od pogody. W rezultacie możemy przedłużyć sezon kąpielowy o dobre 3 miesiące! Nie da się ukryć, że współczesne dachy basenowe są niezwykle estetyczne, tym samym zwiększają walory estetyczne całego ogrodu lub kompleksu basenowego. 

W dalszej sekcji odpowiadamy, jak kształtuje się za zadaszenia basenowe cena.

Zadaszenia tarasowe – cena 

Cena za zadaszenie jest zależne od wielu czynników tj. wielkość tarasu, materiał użyty do zadaszenia czy zatrudnienie fachowców do montażu wybranej konstrukcji. W kwestii montażu będziemy musieli podjąć decyzję czy zadaszenie montujemy sami, czy może jednak zatrudnimy fachowców, którzy zrobią to jednak szybciej, lecz wezmą za to pieniądze. Za klastyczne zadaszenie z materiału lub tworzywa sztucznego nad tarasem obecnie trzeba zapłacić w granicach 1000-1500 zł za 1 m2. Zadaszenia drewniane są o połowę tańsze, jednak ich estetyka nie jest tak wysoka, jak w przypadku innych rozwiązań. 

Zadaszenia basenowe – cena

Chcąc zakupić zadaszenie nad basenem, trzeba się liczyć z tym, że to spora inwestycja, która będzie wymagała dużych środków finansowych. Na rynku możemy wyszczególnić zadaszenie niskie, średnie oraz wysokie. Trzeci typ jest najdroższy. Najtańsze zadaszenia wykonane z aluminium kosztują ok. 4 tys. zł, natomiast za zamykane zadaszenia szklane trzeba zapłacić 15 000 zł i więcej.