Świąteczne prezenty dla kota

Każdy z domowników powinien otrzymać prezent na święta. Dotyczy to nie tylko przedstawicieli homo sapiens, ale również kota, który mimo że nie chodzi do pracy ani po zakupy dostarcza nam wiele radości i domowego ciepła. Czym jednak możemy obdarować kota? Jak sprawić, żeby się ucieszył?

Drapaki dla kotów

Jednym z najbardziej oczywistych prezentów wydaje się drapak. Drapaki dla kota dostępne są w tylu wersjach, że bez problemu znajdziemy na rynku taki, który zarazem spodoba się zwierzęciu i będzie pasował do naszej koncepcji wystroju wnętrza. Mamy drapaki różnych rozmiarów, zarówno przeznaczone dla kociąt jak i dla dorosłych kotów, podstawowe, sufitowe, z tubą – możliwości są niemal nieograniczone. Drapak szybko może stać się ulubionym miejscem Twojego pupila w całym domu.

Zabawki dla kota

Ogromną radość Twojemu zwierzęciu może sprawić również zabawka dla kota. Tutaj wybór jest jeszcze większy niż w przypadku drapaków. Znajdziemy zarówno proste zabawki, które pomogą kotu znaleźć sobie zajęcie a nam – wejść z nim w interakcję, jak wszelkie produkty wykorzystujące wędki lub wskaźniki laserowe, jak i coraz popularniejsze zabawki edukacyjne, które nie tylko dostarczą naszemu pupilowi rozrywki, ale również zmuszą go do umysłowej aktywności, jak labirynty na karmę lub interaktywne miski. Jeśli dobrze znamy swoje zwierzę, bez problemu znajdziemy taką zabawkę, która sprawi mu niesamowitą radość.

Przysmaki dla kota

Wreszcie to, co tygrysy lubią najbardziej, czyli jedzenie. Z okazji świąt warto sprezentować kotu coś, czego nie je na co dzień, a co niewątpliwie przypadnie mu do gustu. Przysmaki dla kota można stosować jako nagrodę podczas szkolenia (tak, koty również można szkolić!) lub po prostu wtedy, gdy chcemy sprawić im przyjemność. Praktycznie każdy producent karmy dla kotów ma w swojej ofercie produkty z tej kategorii. Decyzję o tym, który z nich będzie naszemu ulubieńcowi smakował najbardziej musimy pozostawić kotu, jednak jest bardzo prawdopodobne, że nasze zwierzątko będzie uwielbiało wszystkie. Koty co prawda bywają wybredne, ale jeśli chodzi o przysmaki – z przyjemnością konsumują każdy z nich.