Skuteczna deratyzacja – jak pozbyć się gryzoni z domu?

Obecność gryzoni w przestrzeni mieszkalnej jest wysoce niepożądana. Nikt nie chce bowiem dzielić domu z myszami lub szczurami, które mogą generować rozmaite szkody, jak również są źródłem chorób i bakterii. W związku z tym, jeśli w domu pojawiają się gryzonie, podejmowane są stosowne kroki do ich zlikwidowania. Odpowiedzią na potrzebę szybkiego i skutecznego pozbycia się szczurów i myszy z domu jest deratyzacja – stanowi ona propozycję wielu firm, działających w podobnej branży. Skuteczne zlikwidowanie gryzoni wymaga specjalistycznego sprzętu oraz umiejętnie wykorzystanych metod ich unicestwiania, w celu przeprowadzenia całego zabiegu w bezpieczny, higieniczny oraz efektywny sposób.

Na czym konkretnie polega odszczurzanie?

Firmy deratyzacyjne oferują zazwyczaj kompleksową usługę, obejmującą nie tylko pozbycie się gryzoni, lecz także zabezpieczenie obiektu przed ich ponownym pojawieniem się. Pierwszym krokiem staje się założenie odpowiednio rozmieszczonych pułapek – tak zwane stacje deratyzacyjne zawierają trutkę, której zjedzenie skutkuje śmiercią. Kompozycja hormonalnych składników zapewnia skuteczność w zwabianiu gryzoni, a zawarte w trutce substancje mumifikujące gwarantują higienę oraz niwelują ryzyko powstawania brzydkiego zapachu. Trutki są specjalnie zabezpieczane, w celu zlikwidowania ryzyka połknięcia przez ludzi lub zwierzęta domowe.

Nowoczesna deratyzacja

Wobec rosnących wymagań dotyczących bezpieczeństwa, higieny oraz skuteczności procesu odszczurzania pojawiają się coraz nowsze metody jego przeprowadzania. Istnieje więc możliwość montażu humanitarnych pułapek żywo łownych, które nie uśmiercają gryzoni, jednak skutecznie je unieruchamiają.

Firma deratyzacyjna pozbywa się złapanych myszy oraz szczurów, a następnie dokonuje oględzin terenu w celu wykrycia ewentualnie wyrządzonych szkód. Ponadto dokonuje czynności zabezpieczających przed ponownym pojawieniem się problemu. Wyjątkowo pomocna okazuje się kamera endoskopowa, umożliwiająca skuteczną obserwację obiektu i szybkie wykrycie obecności gryzoni.