Pułapka na muszki owocówki – idealny sposób na niechcianych gości.

Wraz z sezonem owocowym, w czasie którego wiosenno-letnia aura wprowadza nas wszystkich w sielankowy nastrój, w naszych domach często pojawiają się niechciani goście. Ich pobyt zaczyna się niewinnie, pojedyncze, małe osobniki, a już następnego dnia jest ich cała masa. Muszki owocówki – posilające się sokiem i miąższem owocowym, składające jaja, larwy pozostające na owadach prowadzą skuteczną inwazję w każdym mieszkaniu. Jak sobie z nimi radzić?

Eliminacja masowa, a nie pojedyncza.

Co roku każdy z nas przeżywa ten sam problem, a propozycji rozwiązań w sposób domowy jest pełno w internecie. Mimo to – pozbycie się ich nie należy do najłatwiejszych zadań. Skutecznym rozwiązaniem, nie wymagającym nakładu pracy oraz nieinwazyjnym dla naszej kuchni, jest pułapka na muszki owocówki. W porównaniu do preparatów dostępnych w sklepach, jest to rozwiązanie znacznie bardziej ekologiczne i bezpieczniejsze dla naszego otoczenia. Jest to pójście na łatwiznę i pewność, gdyż w przygotowaniu domowych pułapek często nie potrafimy odpowiednio ich zabezpieczyć przed wylotem owadów, i przede wszystkim – pułapka sklepowa pozwoli nam uniknąć biegania po kuchni czy mieszkaniu z łapką na muchy.

Dlaczego jest to idealne rozwiązanie?

O wartościach ekologicznych, nakładzie pracy i skuteczności już częściowo wspominaliśmy. Pułapka na muszki owocówki marki RedTop zawiera w sobie specjalny preparat, bezpieczny dla środowiska, którzy przyciąga i unieszkodliwia nawet 9000 owadów. Owad, który raz wleci do środka, dzięki specjalnej łapce na muchy, nie jest w stanie się z niej wydostać. To zabezpieczenie zapewnia wysoką skuteczność pułapki, która działa do 15 metrów odległości, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, gdyż nie wymaga elektryczności. Kolejną zaletą są wymienne części, wobec czego co roku można wymieniać wyłącznie preparat lub worek na muchy, gdyż są one łatwo dostępne oraz biodegradowalne.