Oświetlenie rustykalne – oryginalność w wiejskim wydaniu

Lampy rustykalne to nowatorskie akcenty, cieszące się ogromnym uznaniem szczególnie w krajach angielskojęzycznych. Przywodzące na myśl klimaty gospodarstw rolnych, te stylowe elementy wystroju wnętrz stają się coraz popularniejsze także i w polskich domach oraz mieszkaniach. Wyjątkowa estetyka, którą odznaczają się lampy w stylu rustykalnym, sprawia jednocześnie, ze znakomicie odnajdują się one również w wnętrzach skandynawskich tudzież industrialnych czy też loftowych. Powód jest prosty – ich prosta, klasyczna forma, mogąca opierać się zarówno na metalu, jak i drewnie, sprawia, że nadają one tym wnętrzom przyjemnego, swojskiego klimatu. Poszukując zatem oryginalnych, praktycznych dodatków do naszego domu, warto jest rozważyć zakup właśnie takich lamp. W niniejszym artykule przybliżymy Wam temat tego interesującego oświetlenia z charakterem.

Uroki prostego drewna

Jak przystało na akcesoria, nawiązujące do sielskiego, wiejskiego klimatu, lampy rustykalne oferują nam szeroki wybór modeli, wykonanych ze zwykłego, nieobrobionego drewna. Prostota ta ma bowiem swój urok – niewielka belka, z przymocowanymi do niej niewielkimi reflektorami, doda sporo charakteru do wystroju naszej jadalni. Nie zabrakło tu również przyjemnych dla oka lampek stojących oraz praktycznych kinkietów, nierzadko wyposażonych w funkcjonalne, regulowane ramiona. Zależnie od naszych preferencji, możemy zdecydować się tu zarówno na lampy ze stylowymi kloszami, jak i surowe modele o obnażonych żarówkach, utrzymane w bardziej industrialnym stylu.

Estetyczna mieszanka

Chociaż drewno stanowi pewną podstawę rustykalnej estetyki, nie oznacza to, że jest to jedyny materiał, wykorzystywany w produkcji lamp w stylu wiejskim. Przeszukując sklepowe oferty, z pewnością natkniemy się tu bowiem na efektowne lampy rustykalne z metalu tudzież szkła. Nierzadko są to modele, w których elementy drewniane, na przykład ramiona, łączone są z kulistymi, szklanymi kloszami bądź metalowymi klatkami. Akcenty te pozwolą nam stonować nieco domyślną surowość rustykalnych lamp, ułatwiając tym samym wkomponowanie ich w wystrój pomieszczeń skandynawskich czy też loftowych.