Kosiarka spalinowa czy elektryczna – którą wybrać?

Planujesz zakup kosiarki? Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo wiele rozwiązań, dlatego warto zapoznać się z możliwościami poszczególnych kosiarek. Dzięki temu łatwiej będzie podjąć Ci decyzję, która kosiarka będzie dla Ciebie odpowiedniejsza: kosiarka elektryczna czy spalinowa.

Kosiarka elektryczna doskonale sprawdzi się w niewielkim ogrodzie

Kosiarka elektryczna jest przede wszystkim dosyć lekka, dlatego bez problemu możesz wyjmować ją z piwnicy czy pomieszczenia gospodarczego. Stosunkowo cicha, nie będzie zakłócała spokoju sąsiadów – będzie odpowiednia również do ogrodów w domach o zabudowie szeregowej. Kosiarka elektryczna jest także tańsza w zakupie oraz eksploatacji. Jest jednak mniej bezpieczna w użytkowaniu, ponieważ istnieje ryzyko przecięcia kabli, nie należy również kosić zbyt wilgotnego trawnika. Nie będzie także wygodna w użytku na dużych trawnikach, dlatego przez zakupem sprawdź opinie. Kosiarki spalinowej możesz używać na znacznie większym terenie.

Kosiarka spalinowa to przede wszystkim większa moc

W przypadku dylematu, jaka kosiarka będzie lepsza – kosiarka elektryczna czy spalinowa, zastanów się nad tym, jaka moc będzie Ci potrzebna. Obszerniejsze porównanie na jakwybrackosiarke.pl/kosiarka-elektryczna-czy-spalinowa/. Kosiarki spalinowe posiadają większą moc, są także efektywniejsze przy koszeniu dużych terenów o zróżnicowanym terenie. Świetnie radzą sobie także z koszeniem wysokiej trawy, co potwierdzają liczne opinie. Kosiarki spalinowej możesz używać na większej przestrzeni bez konieczności zaopatrzenia się w dodatkowe przedłużacze. Jednak w tym wypadku musisz liczyć się z jej większą wagą oraz głośnością. Aby kosiarka spalinowa działała, niezbędne jest uzupełnianie poziomu paliwa.