4 powody, dla których warto wziąć zwierzę ze schroniska

Wiele porzuconych zwierząt trafia do schronisk i niestety wiele z nich zostaje tam do końca swojego psiego bądź kociego życia. Jednak możesz zmienić los choć jednego z tych zwierzaków. Jeśli szukasz pupila, śmiało możesz skierować swe kroki do schroniska.

Darmowa opieka medyczna

Adoptując zwierzę ze schroniska, masz pewność, że jest zdrowe. Bowiem wszystkie czworonogi przebywające pod opieką tej instytucji są także nadzorem weterynaryjnym. Trwa on również w trakcie pobytu zwierzaka pod Twoim dachem. Dlatego, gdy zachoruje albo ulegnie groźnemu wypadkowi, uzyskasz bezpłatną pomoc ze strony lekarza weterynarii.

Bezpłatne porady

Podobnie, jeśli zachowanie pupila będzie budzić Twój niepokój, będziesz mógł telefonicznie podzielić się swoimi obawami ze specjalistą i uzyskać poradę co do dalszego postępowania. Nie musząc osobiście udawać się do weterynarza, zaoszczędzisz czas oraz pieniądze,

Sterylizacja czworonoga

Każde zwierzę przebywające w schronisku jest sterylizowane, dlatego nie będziesz musiał martwić się ewentualnym potomstwem Twojej kotki lub suczki. Nie będziesz musiał zastanawiać się, co z nim zrobić – czy znów oddać do schroniska?

Darmowa adopcja

Czworonoga ze schroniska otrzymasz za darmo, nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Pamiętaj, że w sklepie zoologicznym musiałbyś za nowego pupila zapłacić, nie mówiąc już o kocie lub psie wziętym z profesjonalnej hodowli.

Lans

Jeśli żaden z powyższych argumentów Cię nie przekonuje, pomyśl, że adoptując bezdomne zwierzę, jesteś trendy. Obecnie wiele osób z pierwszych stron gazet deklaruje, iż opiekuje się zwierzęciem wziętym ze schroniska. Np. aktorka Olga Frycz dała dom kudłatemu Kapslowi, a Bartosz Obuchowicz przygarnął Figę, co bardzo chwali sobie i on sam, i jego rodzina.

Biorąc zwierzę ze schroniska zaskarbisz sobie jego wierność i wdzięczność. Zyskasz wspaniałego towarzysza jeśli nie na spacery, to na pewno na długie, zimowe wieczory. Będziesz też mieć satysfakcję, że zrobiłeś dobry uczynek i pomogłeś jednemu z mniejszych braci znaleźć bezpieczny dom.