Jak pozbyć się komarów?

To pytanie pojawia się zawsze, gdy rozpoczyna się sezon na… komary. Te dokuczliwe owady pojawiają się niespodziewanie i potrafią zepsuć nawet najlepszą zabawę. Oprysk na komary jest jedną z najskuteczniejszych metod, gdyż zapewnia spokojny wypoczynek bez nieustającego rozglądania się za bzyczącym krwiopijcą.

 

Nierówna walka?

 

W ostatnich latach problem z komarami coraz bardziej się nasila. Atakują niemal wszędzie, nawet w suchych i nasłonecznionych miejscach. Chyba nie ma osoby, która nie zostałaby ukąszona i nie męczyła się później ze swędzącym obrzękiem. Jest mnóstwo domowych sposobów na komary, jak choćby różnego rodzaju olejki eteryczne, rośliny o intensywnym aromacie, czy zażywanie witaminy B oraz tych dostępnych w sklepach, jak np. kadzidełka odstraszające owady, moskitiery, specjalne lampy solarne, olejki, maści i spraye, a także bardzo pożyteczne w domach wkłady do gniazdek elektrycznych, które tworzą nieprzekraczalną barierę. Co jednak zrobić, by czuć się bezpiecznie i spokojnie w ogrodzie lub w sadzie, nie używając przy tym różnego rodzaju specyfików? W tym przypadku pozostaje ostatni sposób, a mianowicie oprysk na komary

 

Forma oprysku na komary

 

Oprysk na komary jest bardzo skuteczny, ale trzeba się liczyć z wydatkiem.  W sklepach ogrodniczych można kupić specjalne preparaty przeznaczone do ogrodów, na działki, łąki, a także okolice oczek wodnych. To właśnie w tych ostatnich miejscach wylęga się najwięcej uprzykrzających nam życie owadów, w tym komarów, meszek i kleszczy. 

Preparaty maja formę już gotowych płynów, albo koncentratów, które należy rozpuścić w wodzie. Różnią się też trwałością, składem chemicznym oraz skutecznością. Możne je rozprowadzać urządzeniami zraszającymi lub specjalistycznymi urządzeniami ciśnieniowymi, które zwykle wykorzystywane są w sadownictwie i ogrodnictwie. 

 

Jak często dokonywać oprysków? 

 

Oprysk na komary najlepiej wykonywać 3 razy w sezonie. Pierwsze dwa razy należy zrobić w odstępie dwutygodniowym, natomiast trzeci dopiero po kilku tygodniach. Jednak nawet jeden oprysk przyniesie znaczne efekty, które mogą utrzymywać się nawet do miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *