Jak pozbyć się komarów?

To pytanie pojawia się zawsze, gdy rozpoczyna się sezon na… komary. Te dokuczliwe owady pojawiają się niespodziewanie i potrafią zepsuć nawet najlepszą zabawę. Oprysk na komary jest jedną z najskuteczniejszych metod, gdyż zapewnia spokojny wypoczynek bez nieustającego rozglądania się za bzyczącym krwiopijcą.

 

Nierówna walka?

 

W ostatnich latach problem z komarami coraz bardziej się nasila. Atakują niemal wszędzie, nawet w suchych i nasłonecznionych miejscach. Chyba nie ma osoby, która nie zostałaby ukąszona i nie męczyła się później ze swędzącym obrzękiem. Jest mnóstwo domowych sposobów na komary, jak choćby różnego rodzaju olejki eteryczne, rośliny o intensywnym aromacie, czy zażywanie witaminy B oraz tych dostępnych w sklepach, jak np. kadzidełka odstraszające owady, moskitiery, specjalne lampy solarne, olejki, maści i spraye, a także bardzo pożyteczne w domach wkłady do gniazdek elektrycznych, które tworzą nieprzekraczalną barierę. Co jednak zrobić, by czuć się bezpiecznie i spokojnie w ogrodzie lub w sadzie, nie używając przy tym różnego rodzaju specyfików? W tym przypadku pozostaje ostatni sposób, a mianowicie oprysk na komary

 

Forma oprysku na komary

 

Oprysk na komary jest bardzo skuteczny, ale trzeba się liczyć z wydatkiem.  W sklepach ogrodniczych można kupić specjalne preparaty przeznaczone do ogrodów, na działki, łąki, a także okolice oczek wodnych. To właśnie w tych ostatnich miejscach wylęga się najwięcej uprzykrzających nam życie owadów, w tym komarów, meszek i kleszczy. 

Preparaty maja formę już gotowych płynów, albo koncentratów, które należy rozpuścić w wodzie. Różnią się też trwałością, składem chemicznym oraz skutecznością. Możne je rozprowadzać urządzeniami zraszającymi lub specjalistycznymi urządzeniami ciśnieniowymi, które zwykle wykorzystywane są w sadownictwie i ogrodnictwie. 

 

Jak często dokonywać oprysków? 

 

Oprysk na komary najlepiej wykonywać 3 razy w sezonie. Pierwsze dwa razy należy zrobić w odstępie dwutygodniowym, natomiast trzeci dopiero po kilku tygodniach. Jednak nawet jeden oprysk przyniesie znaczne efekty, które mogą utrzymywać się nawet do miesiąca.