Ogród z foliami kubełkowymi fundamentowymi

To specjalny typ folii, który zdecydowanie można wyróżnić wśród wielu kategorii obecnych na rynku. Zapewnia doskonałą izolację w każdym wymiarze, szczególnie kiedy stosowany jest do powierzchni pionowych. Przy tym specjalna perforacja zapewnia idealną wentylację oraz odprowadzanie wody. A to tylko pobieżny opis, wręcz skrótowiec, biorąc pod uwagę to, co można napisać o foliach kubełkowych fundamentowych.

Ogród dachowy a folia kubełkowa fundamentowa

Jest to jeden z nielicznych materiałów, który umożliwia założenie własnego ogrodu na dachu. Wynika to przede wszystkim z doskonałych właściwości ochronnych w stosunku do betonu – zapobiega jego próchnicy ze względu na doskonałe odprowadzanie wody. Ogrody dachowe to bardzo ciekawy element architektoniczny, znajdujący coraz częściej uznanie w oczach właścicieli nieruchomości, w szczególności jeśli są one zlokalizowane w centrach miast. Folia kubełkowa fundamentowa to zdecydowanie dobra opcja do zagospodarowania przestrzeni na dachu.

Ochrona przy gruncie – folia kubełkowa fundamentowa

Ułożona między ścianą a gruntem zapewnia idealną izolację ścianom fundamentowym. Dodatkowo stanowi ochronę przed destrukcyjnym działaniem przyrody – uchroni konstrukcję przed korzeniami, a przy tym będzie odprowadzać wilgoć i zagwarantuje wentylację na najwyższym poziomie. Przy stawianiu tarasów czy balkonów będzie pełnić bardzo podobną funkcję, gdyż ochroni będący ich fundamentem beton przed zbieraniem się przy nim wody. Folia kubełkowa fundamentowa ma doskonałe właściwości, dlatego jest tak chętnie wybierana przez wielu klientów na całym świecie.

Rola wytłoczeń w folii kubełkowej fundamentowej

Nie dość, że ma wymiar praktyczny przy wentylacji i odprowadzaniu wilgoci, to dodatkowo także wypustki, które są charakterystycznym elementem tego typu folii, chronią ją przed przesuwaniem, kiedy w ziemi zaczną rosnąć rośliny. W podstawowym zastosowaniu służy do ocieplenia ścian, a przy bardziej kreatywnych projektach folia kubełkowa fundamentowa pozwoli na założenie ogrodu na dachu.