Gadżety dla ogrodnika

Nie ma chyba takiej przestrzeni aktywności, dla której nie wymyślono by tony rozmaitych gadżetów. Od tych rzeczywiście pomocnych, czasami wręcz z gatunku takich, z którymi po spróbowaniu nie chcemy się rozstawać, aż po te, które w najlepszym razie mogą zasłużyć na wzmiankę jako ciekawostka.

Nie inaczej jest z ogrodnictwem. Niezależnie, czy ogrodem i hodowlą roślin zajmujesz się na co dzień, zawodowo, czy jest to tylko weekendowa pasja – z całą pewnością istnieją urządzenia i gadżety, które mają – przynajmniej w założeniu – ułatwić nam życie.

Parrot Flower Power – niepozorne, niewielkie urządzenie, wyglądające jak niewielka gałązka, które wtykamy w ziemię tuż obok rośliny, którą chcemy monitorować. Czujnik łączymy ze specjalnie przygotowaną aplikacją na telefonie, a następnie wybieramy – z bazy tysięcy predefiniowanych roślin – tę, którą się opiekujemy. Parrot Flower Power automatycznie będzie mierzył nasłonecznienie, wilgotność gleby czy temperaturę, a w razie potrzeby zaalarmuje nas o konieczności podjęcia odpowiednich działań.

Parrot Pot, to niejako rozwinięcie poprzedniego pomysłu, przygotowane przez tę samą firmę. Doniczka, poza wykonywaniem tych samych funkcji co Flower Power, posiada także funkcję, która pozwoli nam na jeszcze większą oszczędność czasu – automatyczne podlewanie zasadzonej rośliny, na podstawie charakterystyki rośliny.

Automover – automatyczna kosiarka firmy Husqvarna. Niewielkie urządzenie (zależnie od modelu), trochę przypominające autonomiczny odkurzacz, z tą wszak różnicą, że zamiast kurzu, pozbywa się nadmiarowej trawy. Co najbardziej zaskakujące, sprzęt ten zbiera doskonałe oceny w Internecie.

Niwa to rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby zajmować się ogrodem mimo, że nie mają ogrodu. Ta mini-szklarnia to jednocześnie coś więcej, niż tylko szkło. Niwa wyposażona jest w lampę, której światło przypomina światło słoneczne; automatyczne systemy wentylacji i nawadniania oraz czujniki, które stale monitorują stan roślin. Do zarządzania służy oczywiście aplikacja na telefon.