Czym jest inwentaryzacja dendrologiczna?

Inwentaryzacja dendrologiczna, Poznań – profesjonalna ekspertyza drzew

Inwentaryzacja dendrologiczna dotyczy drzew. Spis tego typu wykonuje się na potrzeby deweloperów, przedsiębiorców lub prywatnych właścicieli danej działki. Działania związane z inwentaryzacją dendrologiczną mają na celu dokładne spisanie gatunków drzew i krzewów na danym terenie, określenie ich rozmieszczenia, wieku i stanu. Można powiedzieć, iż jest to spis określonych elementów przyrody znajdujących się na konkretnym obszarze.

Inwentaryzacja zieleni – wszystko o spisie zieleni

W jakim celu stosuje się inwentaryzację zieleni? Jest to potrzebne przyszłym inwestorom do tego, aby móc właściwie zagospodarować dany teren. Drzewa i krzewy nie mogą, bowiem kolidować z projektem budynku. Dlatego, też sporządzony spis – inwentaryzacja zieleni – pozwoli ubiegać się o stosowne pozwolenia, na przykład wycinkę drzewa, które znajduje się w miejscu, gdzie ma powstać dom.

Inwentaryzacja zieleni – elementy przyrody pod kontrolą

W skład inwentaryzacji wchodzi krzew i drzewo lub jego pień o określonej wysokości. Opisanie każdego z elementów pozwala ustalić, też czy stan danego drzewa nie zagraża bezpieczeństwu lub czy jest to gatunek na tyle cenny, by nie usuwać go z danej powierzchni. Dowiedz się więcej na http://zieloneimpresje.pl/inwentaryzacje